Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie

Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie

Najpopularniejsze w Polsce forum i portal dla profesjonalistów zajmujących się branżą hostingową właśnie przeszły zmiany. Nowe funkcjonalności, aktualizacja danych i odświeżona szata graficzna ułatwią użytkownikom prowadzenie dyskusji i wymianę wiedzy. 

Forum Webhostingtalk.pl i portal WHT.pl od lat skupiają profesjonalistów i pasjonatów zajmujących się rynkiem domen i usług hostingowych. Platforma wymiany poglądów jest jednym z nielicznych miejsc w sieci, gdzie polscy użytkownicy mogą prowadzić merytoryczną dyskusję na temat rozwiązań z zakresu utrzymania i obsługi serwerów.
Nowe funkcjonalności 
Zmiany objęły aktualizację funkcjonalności forum i portalu oraz ich szatę graficzną. Dzięki nowym możliwościom tematy, które cieszą się dużym zainteresowaniem, będą automatycznie oznaczane jako "gorące" i wyświetlane na pasku bocznym, podkreślającym ich wagę. Poprzez aktualizację oprogramowania zarówno forum jak i portal będą działały znacznie sprawniej.  - Oddajemy użytkownikom odświeżoną przestrzeń forum. Tak jak usługi hostingowe muszą zmieniać się wraz z oczekiwaniami klientów, tak i forum wymaga co jakiś czas ulepszenia poszczególnych funkcjonalności i wizualnego odświeżenia – tłumaczy Krzysztof Cebrat, prezes zarządu webhostingtalk.pl sp. z o.o., spółki administrującej forum i portalem.
Rzetelna wiedza 
Webhostingtalk.pl i portal WHT.pl to nie tylko przestrzeń do wymiany spostrzeżeń i opinii. Forum i portal to miejsca, w których publikowany jest niezależny ranking dotyczący rynku domen. Top100.wht.pl to jedyny w Polsce ranking badający ilość domen utrzymywanych przez firmy hostingowe, posiadający informację o ponad 90% zarejestrowanych nazwach. Dzięki rankingowi użytkownicy mogą świadomie wybrać dostawcę, który odpowiada im wielkością a zarazem ofertą. Użytkownicy będą mogli sprawdzić także gdzie znajdują się serwery danej firmy, co ma duże znaczenie w kontekście bezpieczeństwa prawnego i fizycznego przechowywanych danych. Użytkownicy będą także mogli sprawdzić poziom niezawodności SLA dla strony głównej każdego z dostawców. Dane na ten temat określane są przez zewnętrzną, niezależną firmę Monit24.pl.
Ewolucja forum i nowy mecenat
Forum Webhostingtalk.pl powstało w maju 2004 roku, nieco później, bo w grudniu, zadebiutował portal WHT.pl. We wrześniu 2017 roku administratorem portalu  i forum została spółka webhostingtalk.pl sp. z o.o., która należy do grupy nazwa.pl. W ten sposób największy polski dostawca usług hostingowych objął mecenatem forum i portal. - Rola jaką nazwa.pl przyjęła wobec społeczności skupionej wokół WHT.pl i Webhostingtalk.pl to rola mecenata, który dba o rozwój społeczności i daje jej odpowiednią jakościową przestrzeń do swobodnego wyrażania opinii. – mówi Krzysztof Cebrat. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wykonaliśmy ogrom pracy, mający na celu poprawę merytorycznych i użytkowych aspektów funkcjonowania forum.  Zmieniliśmy regulamin tak, aby wyeliminować praktyki związane z marketingiem szeptanym. Na przykład usunęliśmy posty z kodami rabatowymi, forum po prostu nie jest od tego. Taka sama operacja została przeprowadzona na fikcyjnych kontach, z których zalogowano się tylko raz i z których dodana została tylko jedna opinia, zazwyczaj negatywna. Co ważne zabieg ten dotyczył opinii odnoszących się do wszystkich dostawców tak, aby nie faworyzować żadnego z nich – stanowczo podkreśla Krzysztof Cebrat. Wszystko to spowodowało, że obecne rankingi dostawców i opinie bardziej odzwierciedlają rzeczywistość, a nie są wynikiem tak zwanego trollowania, często spotykanego na forach – dodaje Cebrat.  Użytkownicy forum mogą także zgłaszać opinie na temat nowych funkcjonalności forum. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mogą kierować pod adres: kontakt@wht.pl

Nazwa.pl sp. z o.o.
Nazwa.pl to nr 1 w Polsce w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych. Firma jest także liderem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają przedsiębiorcom rozwijanie profesjonalnego biznesu w Internecie. Od 1997 r. z usług nazwa.pl skorzystało ponad 1 000 000 Klientów, rejestrując ponad 4 000 000 domen i uruchamiając ponad 500 000 usług hostingowych. Nazwa.pl wyznacza standardy dotyczące bezpieczeństwa w polskim Internecie i w ramach tych działań firma zabezpieczyła ponad 600 000 domen, zarejestrowanych w nazwa.pl i obsługiwanych na serwerach DNS Anycast nazwa.pl, komercyjnymi certyfikatami nazwaSSL DV. Priorytetem firmy jest zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych usług, bezpieczeństwa danych i wsparcia posprzedażowego.

Załączniki

Pobierz wszystkie

WHT.jpg

grafika | 9,71 MB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.txt

txt | 4,38 KB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.pdf

pdf | 339 KB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.doc

doc | 125 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Największa polska firma hostingowa chroni prywatność użytkowników, wprowadzając standard DNS over TLS

Ilu osobom udostępnilibyście historię swojej przeglądarki? Niestety robicie to codziennie, nie mając tego świadomości. O tym jak ważna jest prywatność w sieci przypomina retoryczne pytanie skierowane do Marka Zuckerberga przez senatora Richarda Durbina - zapytał on, czy właściciel Facebooka podzieli się z wszystkimi nazwą hotelu, w którym przebywa?
Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach

15 lokalizacji na wszystkich zamieszkałych kontynentach – nazwa.pl uruchomiła globalną sieć serwerów DNS Anycast. Nowa technologia chroni klientów firmy przed atakami DDoS oraz zapewnia im błyskawiczne ładowanie ich serwisów WWW z dowolnego miejsca na Ziemi. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli klientom firmy skutecznie prowadzić biznes w sieci nawet w najdalszych zakątkach globu.
Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

Najnowsza wersja popularnej przeglądarki Mozilla Firefox w dwa tygodnie od premiery została zainstalowana przez większość użytkowników polskiego Internetu korzystających z jej poprzedniej wersji. Popularność tej przeglądarki w Polsce jest duża, obecnie ok. 32%* użytkowników do przeglądania stron WWW wykorzystuje właśnie „liska” od Mozilli.
Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS

Według badań 37% przedsiębiorców twierdzi, że atak DDoS zaszkodził reputacji ich firmy, całkowicie podważając zaufanie klientów do przedsiębiorstwa. Tego typu cyberprzestępstwa są jednym z największych problemów współczesnego Internetu, a ich skala rośnie z roku na rok. Rozwiązanie w postaci technologii DNS Anycast wprowadzone przez nazwa.pl oraz uruchomienie Scrubbing Center  minimalizują ryzyko zagrożenia tym groźnym zjawiskiem, chroniąc klientów nazwa.pl przed tego typu atakami ze strony cyberprzestępców, dokonywanymi nawet z milionów komputerów z sieci Internet.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.