Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie

Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie

Opublikowany

Najpopularniejsze w Polsce forum i portal dla profesjonalistów zajmujących się branżą hostingową właśnie przeszły zmiany. Nowe funkcjonalności, aktualizacja danych i odświeżona szata graficzna ułatwią użytkownikom prowadzenie dyskusji i wymianę wiedzy. 

Forum Webhostingtalk.pl i portal WHT.pl od lat skupiają profesjonalistów i pasjonatów zajmujących się rynkiem domen i usług hostingowych. Platforma wymiany poglądów jest jednym z nielicznych miejsc w sieci, gdzie polscy użytkownicy mogą prowadzić merytoryczną dyskusję na temat rozwiązań z zakresu utrzymania i obsługi serwerów.
Nowe funkcjonalności 
Zmiany objęły aktualizację funkcjonalności forum i portalu oraz ich szatę graficzną. Dzięki nowym możliwościom tematy, które cieszą się dużym zainteresowaniem, będą automatycznie oznaczane jako "gorące" i wyświetlane na pasku bocznym, podkreślającym ich wagę. Poprzez aktualizację oprogramowania zarówno forum jak i portal będą działały znacznie sprawniej.  - Oddajemy użytkownikom odświeżoną przestrzeń forum. Tak jak usługi hostingowe muszą zmieniać się wraz z oczekiwaniami klientów, tak i forum wymaga co jakiś czas ulepszenia poszczególnych funkcjonalności i wizualnego odświeżenia – tłumaczy Krzysztof Cebrat, prezes zarządu webhostingtalk.pl sp. z o.o., spółki administrującej forum i portalem.
Rzetelna wiedza 
Webhostingtalk.pl i portal WHT.pl to nie tylko przestrzeń do wymiany spostrzeżeń i opinii. Forum i portal to miejsca, w których publikowany jest niezależny ranking dotyczący rynku domen. Top100.wht.pl to jedyny w Polsce ranking badający ilość domen utrzymywanych przez firmy hostingowe, posiadający informację o ponad 90% zarejestrowanych nazwach. Dzięki rankingowi użytkownicy mogą świadomie wybrać dostawcę, który odpowiada im wielkością a zarazem ofertą. Użytkownicy będą mogli sprawdzić także gdzie znajdują się serwery danej firmy, co ma duże znaczenie w kontekście bezpieczeństwa prawnego i fizycznego przechowywanych danych. Użytkownicy będą także mogli sprawdzić poziom niezawodności SLA dla strony głównej każdego z dostawców. Dane na ten temat określane są przez zewnętrzną, niezależną firmę Monit24.pl.
Ewolucja forum i nowy mecenat
Forum Webhostingtalk.pl powstało w maju 2004 roku, nieco później, bo w grudniu, zadebiutował portal WHT.pl. We wrześniu 2017 roku administratorem portalu  i forum została spółka webhostingtalk.pl sp. z o.o., która należy do grupy nazwa.pl. W ten sposób największy polski dostawca usług hostingowych objął mecenatem forum i portal. - Rola jaką nazwa.pl przyjęła wobec społeczności skupionej wokół WHT.pl i Webhostingtalk.pl to rola mecenata, który dba o rozwój społeczności i daje jej odpowiednią jakościową przestrzeń do swobodnego wyrażania opinii. – mówi Krzysztof Cebrat. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wykonaliśmy ogrom pracy, mający na celu poprawę merytorycznych i użytkowych aspektów funkcjonowania forum.  Zmieniliśmy regulamin tak, aby wyeliminować praktyki związane z marketingiem szeptanym. Na przykład usunęliśmy posty z kodami rabatowymi, forum po prostu nie jest od tego. Taka sama operacja została przeprowadzona na fikcyjnych kontach, z których zalogowano się tylko raz i z których dodana została tylko jedna opinia, zazwyczaj negatywna. Co ważne zabieg ten dotyczył opinii odnoszących się do wszystkich dostawców tak, aby nie faworyzować żadnego z nich – stanowczo podkreśla Krzysztof Cebrat. Wszystko to spowodowało, że obecne rankingi dostawców i opinie bardziej odzwierciedlają rzeczywistość, a nie są wynikiem tak zwanego trollowania, często spotykanego na forach – dodaje Cebrat.  Użytkownicy forum mogą także zgłaszać opinie na temat nowych funkcjonalności forum. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mogą kierować pod adres: kontakt@wht.pl

Nazwa.pl sp. z o.o.
Nazwa.pl to numer 1 w Polsce w zakresie rejestracji domen i świadczenia usług hostingowych. Firma jest także liderem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które przyspieszają i ułatwiają przedsiębiorcom rozwijanie profesjonalnego biznesu w Internecie. Od 1997 r. z usług firmy skorzystało ponad 1 000 000 klientów, rejestrując ponad 3 500 000 domen i uruchamiając ponad 500 000 usług hostingowych. Priorytetem firmy jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych klientów, dlatego serwery nazwa.pl umieszczone są w jednym z najnowocześniejszych Data Center w Polsce.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

WHT.jpg

grafika | 9,71 MB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.txt

txt | 4,38 KB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.pdf

pdf | 339 KB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.doc

doc | 125 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
41% ruchu w polskim Internecie pochodzi spoza Polski

temu

Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Analizie poddano ponad 1 000 000 000 (1 miliard) zapytań przychodzących na serwery największego dostawcy usług hostingowych w Polsce, spółki nazwa.pl. Wyniki dają zupełnie nowy obraz tego, jak wygląda ruch w polskim Internecie i tego, na co powinien zwrócić uwagę rynek e-commerce. Okazuje się, że szybkość ładowania się stron WWW może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu w e-handlu.
Polskie strony WWW coraz bezpieczniejsze

temu

Pomiędzy czerwcem a wrześniem tego roku ilość domen zabezpieczonych certyfikatem SSL w polskim Internecie wzrosła trzykrotnie, dzięki czemu w Polsce funkcjonuje obecnie ponad 734 tysiące bezpiecznych adresów. Tak intensywny wzrost poziomu bezpieczeństwa jest wynikiem dostarczenia klientom firmy nazwa.pl ponad 500 tysięcy certyfikatów SSL oraz zmian, jakie miały miejsce w przeglądarce Chrome.
Oświadczenie - pozew i doniesienie do prokuratury

temu

W związku z rozpowszechnianiem przez pana Marcina Kuśmierza, prezesa zarządu spółki home.pl S.A., nieprawdziwych i wprowadzających w błąd wiadomości pod adresem spółki nazwa.pl sp. z o.o., naruszających jej dobre imię i w konsekwencji narażających spółkę na utratę zaufania swoich klientów, pełnomocnik nazwa.pl sp. z o.o. złożył w krakowskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Marcina Kuśmierza przestępstwa, polegającego na pomówieniu spółki nazwa.pl sp. z o.o., tj. o czyn z art. 212 § 2 kodeksu karnego, zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
TLS 1.3 debiutuje w Polsce na masową skalę

temu

Najnowszy protokół bezpieczeństwa TLS 1.3 - Transport Layer Security, będący rozwinięciem protokołu SSL, został wdrożony na masową skalę przez nazwa.pl. Rozwiązanie to jest również  wdrażane przez światowych gigantów technologicznych, takich jak Google czy Facebook. Zapewnia ono ochronę wychodzącego i przychodzącego ruchu oraz daje gwarancję, że informacje zostały przesłane w niezmodyfikowanej formie. Działanie TLS  1.3 sprowadza się w skrócie do tego, że dane internautów są po prostu bezpieczne.