Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie

Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie

Opublikowany

Najpopularniejsze w Polsce forum i portal dla profesjonalistów zajmujących się branżą hostingową właśnie przeszły zmiany. Nowe funkcjonalności, aktualizacja danych i odświeżona szata graficzna ułatwią użytkownikom prowadzenie dyskusji i wymianę wiedzy. 

Forum Webhostingtalk.pl i portal WHT.pl od lat skupiają profesjonalistów i pasjonatów zajmujących się rynkiem domen i usług hostingowych. Platforma wymiany poglądów jest jednym z nielicznych miejsc w sieci, gdzie polscy użytkownicy mogą prowadzić merytoryczną dyskusję na temat rozwiązań z zakresu utrzymania i obsługi serwerów.
Nowe funkcjonalności 
Zmiany objęły aktualizację funkcjonalności forum i portalu oraz ich szatę graficzną. Dzięki nowym możliwościom tematy, które cieszą się dużym zainteresowaniem, będą automatycznie oznaczane jako "gorące" i wyświetlane na pasku bocznym, podkreślającym ich wagę. Poprzez aktualizację oprogramowania zarówno forum jak i portal będą działały znacznie sprawniej.  - Oddajemy użytkownikom odświeżoną przestrzeń forum. Tak jak usługi hostingowe muszą zmieniać się wraz z oczekiwaniami klientów, tak i forum wymaga co jakiś czas ulepszenia poszczególnych funkcjonalności i wizualnego odświeżenia – tłumaczy Krzysztof Cebrat, prezes zarządu webhostingtalk.pl sp. z o.o., spółki administrującej forum i portalem.
Rzetelna wiedza 
Webhostingtalk.pl i portal WHT.pl to nie tylko przestrzeń do wymiany spostrzeżeń i opinii. Forum i portal to miejsca, w których publikowany jest niezależny ranking dotyczący rynku domen. Top100.wht.pl to jedyny w Polsce ranking badający ilość domen utrzymywanych przez firmy hostingowe, posiadający informację o ponad 90% zarejestrowanych nazwach. Dzięki rankingowi użytkownicy mogą świadomie wybrać dostawcę, który odpowiada im wielkością a zarazem ofertą. Użytkownicy będą mogli sprawdzić także gdzie znajdują się serwery danej firmy, co ma duże znaczenie w kontekście bezpieczeństwa prawnego i fizycznego przechowywanych danych. Użytkownicy będą także mogli sprawdzić poziom niezawodności SLA dla strony głównej każdego z dostawców. Dane na ten temat określane są przez zewnętrzną, niezależną firmę Monit24.pl.
Ewolucja forum i nowy mecenat
Forum Webhostingtalk.pl powstało w maju 2004 roku, nieco później, bo w grudniu, zadebiutował portal WHT.pl. We wrześniu 2017 roku administratorem portalu  i forum została spółka webhostingtalk.pl sp. z o.o., która należy do grupy nazwa.pl. W ten sposób największy polski dostawca usług hostingowych objął mecenatem forum i portal. - Rola jaką nazwa.pl przyjęła wobec społeczności skupionej wokół WHT.pl i Webhostingtalk.pl to rola mecenata, który dba o rozwój społeczności i daje jej odpowiednią jakościową przestrzeń do swobodnego wyrażania opinii. – mówi Krzysztof Cebrat. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wykonaliśmy ogrom pracy, mający na celu poprawę merytorycznych i użytkowych aspektów funkcjonowania forum.  Zmieniliśmy regulamin tak, aby wyeliminować praktyki związane z marketingiem szeptanym. Na przykład usunęliśmy posty z kodami rabatowymi, forum po prostu nie jest od tego. Taka sama operacja została przeprowadzona na fikcyjnych kontach, z których zalogowano się tylko raz i z których dodana została tylko jedna opinia, zazwyczaj negatywna. Co ważne zabieg ten dotyczył opinii odnoszących się do wszystkich dostawców tak, aby nie faworyzować żadnego z nich – stanowczo podkreśla Krzysztof Cebrat. Wszystko to spowodowało, że obecne rankingi dostawców i opinie bardziej odzwierciedlają rzeczywistość, a nie są wynikiem tak zwanego trollowania, często spotykanego na forach – dodaje Cebrat.  Użytkownicy forum mogą także zgłaszać opinie na temat nowych funkcjonalności forum. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mogą kierować pod adres: kontakt@wht.pl

Nazwa.pl sp. z o.o.
Nazwa.pl to numer 1 w Polsce w zakresie rejestracji domen i świadczenia usług hostingowych. Firma jest także liderem w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które przyspieszają i ułatwiają przedsiębiorcom rozwijanie profesjonalnego biznesu w Internecie. Od 1997 r. z usług firmy skorzystało ponad 1 000 000 klientów, rejestrując ponad 3 500 000 domen i uruchamiając ponad 500 000 usług hostingowych. Priorytetem firmy jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych klientów, dlatego serwery nazwa.pl umieszczone są w jednym z najnowocześniejszych Data Center w Polsce.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

WHT.jpg

grafika | 9,71 MB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.txt

txt | 4,38 KB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.pdf

pdf | 339 KB

Pobierz
Webhostingtalk.pl i WHT.pl w nowej odsłonie.doc

doc | 125 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Nazwa.pl otwiera Data Center w sercu globalnego Internetu

temu

Amsterdam i Frankfurt to dwie nowe lokalizacje klastrów serwerów największego polskiego dostawcy usług hostingowych i rejestratora domen – spółki nazwa.pl. Data Center znajdują się w samym sercu globalnych punktów wymiany danych DE-CIX i AMS-IX, w których w każdej sekundzie przesyłane jest ponad 12 Terabitów danych (12 Tbitps). Klienci spółki zyskali bezpośrednie połączenie z największymi globalnymi operatorami Internetu. Po uruchomieniu nowych Data Center, dostępna moc infrastruktury spółki wzrośnie do 140 MW.
Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

temu

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową.
Oświadczenie w sprawie ataków DDoS

temu

Nazwa.pl niemal codziennie spotyka się z atakami hackerskimi typu DDoS, na mniejszą bądź większą skalę, które skutecznie powstrzymuje. Takie incydenty wpisane są niejako w charakter działalności firmy, a nazwa.pl jest na nie przygotowana. Bezpieczeństwo danych, jak i usług Klientów firmy, jest dla niej najwyższym priorytetem.
Polski Internet bezpieczny jak nigdy NASK publikuje raport za pierwszy kwartał 2018 r.

temu

2,57 mln nazw - tyle domen z końcówką .pl jest utrzymywanych w Polsce według ostatniego raportu NASK za pierwszy kwartał 2018 roku. Jak wskazuje opracowanie, 68,44% nazw domen jest w rękach przedsiębiorców, a pozostałe 31,56% należy do osób fizycznych. W pierwszym kwartale 2018 roku codziennie przybywało średnio 2 738 nowych nazw. Nowością jest wzrost poziomu bezpieczeństwa polskiego Internetu dzięki zwiększeniu udziału domen chronionych przed cyberprzestępcami za pomocą protokołu DNSSEC - z 40 tys. do prawie 500 tys.

21 lat sukcesów nazwa.pl

Kiedy to 21 lat temu Piotr Nowak z 500 złotymi w kieszeni zakładał firmę NetArt, późniejszą nazwa.pl, nie spodziewał się, że dwie dekady później jego dzieło stanie się ogólnopolskim liderem branży domen i usług hostingowych. Spółka, założona 14 kwietnia 1997 roku, przez cały okres swojej działalności miała znaczący wpływ na branżę Internetową w Polsce, umożliwiając swoim klientom pojawienie się w sieci i budowę ich biznesu.