Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS

Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS

Opublikowany

Według badań 37% przedsiębiorców twierdzi, że atak DDoS zaszkodził reputacji ich firmy, całkowicie podważając zaufanie klientów do przedsiębiorstwa. Tego typu cyberprzestępstwa są jednym z największych problemów współczesnego Internetu, a ich skala rośnie z roku na rok. Rozwiązanie w postaci technologii DNS Anycast wprowadzone przez nazwa.pl oraz uruchomienie Scrubbing Center  minimalizują ryzyko zagrożenia tym groźnym zjawiskiem, chroniąc klientów nazwa.pl przed tego typu atakami ze strony cyberprzestępców, dokonywanymi nawet z milionów komputerów z sieci Internet.

Ochrona przeciwko DDoS stała się dla nazwa.pl niezwykle ważna, szczególnie po serii ataków na infrastrukturę serwerów DNS firmy w czerwcu bieżącego roku. Nie sposób wyeliminować wszystkich zagrożeń, jednak wdrożone rozwiązania ograniczyły ryzyko przerw w działaniu do minimum. Zagrożenia dotyczą wszystkich firm hostingowych i wszystkie firmy hostingowe prędzej czy później staną się ofiarami ataków. Trzeba być na nie przygotowanym i nazwa.pl jako pierwsza firma hostingowa w Polsce wytyczyła kierunek, wdrażając kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa dla swoich Klientów."

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Prezes Zarządu nazwa.pl 
Rozwiązaniem zabezpieczającym przed atakami jest właśnie  Scrubbing Center. To specjalna infrastruktura, przy pomocy której dokonywana jest analiza ruchu IP w celu wykrycia w nim wszelkich zagrożeń, począwszy od ataków DDoS, poprzez wykrywanie ataków na serwisy internetowe, kończąc na zagrożeniach związanych ze szkodliwym oprogramowaniem. Głównym zadaniem rozwiązania jest filtrowanie z analizowanego ruchu IP zagrożeń, które mogą mieć negatywny wpływ na poprawne działanie serwisów internetowych czy serwerów DNS.

Nazwa.pl, uruchamiając Scrubbing Center realizujące rozszerzoną ochronę przeciwko różnego rodzaju zagrożeniom z sieci Internet, a w szczególności atakom typu DDoS. Uruchomienie nowych zabezpieczeń jest kolejnym krokiem firmy związanym z podnoszeniem poziomu bezpieczeństwa dla usług hostingowych, wykraczającym poza standardy oferowane przez inne polskie firmy z branży."

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Kolejnym z rozwiązań jest technologia DNS Anycast, którą  jest także zainteresowany nadzorca polskiego rejestru domeny .pl, państwowy instytut NASK.

(…) Poprzez możliwość zastosowania dowolnej liczby serwerów Anycast DNS możemy wpływać na zwiększanie pojemności usługi i jej odporności na ataki DDoS."

Krzysztof Olesik Kierownik Zespołu Technicznej Obsługi Domen NASK PIB, źródło: raport NASK Q2 2018r. 

Oprócz ochrony za pomocą urządzeń sieciowych aktywowana została również ochrona na poziomie samej sieci poprzez zastosowanie protokołów umożliwiających separację szkodliwego ruchu, a usługi DNS objęte zostały dodatkową ochroną za pomocą technologii Anycast."

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Serwery DNS Anycast nazwa.pl uruchomione są na 6 kontynentach, na terenie Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Australii, zapewniając tym samym pełne pokrycie geograficzne dla całego świata. Oprócz serwerów DNS Anycast zlokalizowanych w Polsce, w Warszawie i Krakowie, najwięcej serwerów znajduje się w miastach europejskich, takich jak: Amsterdam, Frankfurt, Londyn, Madryt, Moskwa i Rzym. Na kontynencie amerykańskim serwery DNS działają w Los Angeles i Nowym Jorku oraz w Sao Paulo, a w rejonie Azji i Australii: w Singapurze, Tokio i Sydney.
Do wdrożenia rozwiązania firma przygotowywała się od dłuższego czasu, a sama technologia chroniąca klientów firmy kosztowała kilka milionów złotych.

Uruchomienie Scrubbing Center w nazwa.pl poprzedzone zostało rozbudową sieci i łącz z innymi operatorami, zapewniając tym samym nadmiarowość infrastruktury sieciowej koniecznej do obsługi pojawiających się zagrożeń. Nazwa.pl posiada obecnie bezpośrednie połączenia praktycznie ze wszystkimi sieciami w Polsce poprzez węzły wymiany ruchu operatorskiego: PLIX, TPIX, THINX i EPIX, oraz bezpośrednie styki, w szczególności z największym polskim operatorem telekomunikacyjnym Orange (dawniej Telekomunikacja Polska) czy największą siecią kablową UPC."

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Jako jedyna polska firma hostingowa nazwa.pl posiada również bezpośrednie połączenia z największymi światowymi punktami wymiany ruchu DE‑CIX we Frankfurcie i Nowym Jorku oraz z AMS-IX w Amsterdamie, generującymi ponad 12 Tbit ruchu na sekundę. Łączna suma przepływności styków nazwa.pl z siecią Internet przekracza 150 Gbps.

Cała ta technologia ma służyć jednemu – ochronie Klientów."

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

large_puchar.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS.pdf

pdf | 214 KB

Pobierz
Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS.docx

docx | 191 KB

Pobierz
Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS - materiały dodatkowe.doc

doc | 205 KB

Pobierz
Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS.txt

txt | 4,51 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach

temu

15 lokalizacji na wszystkich zamieszkałych kontynentach – nazwa.pl uruchomiła globalną sieć serwerów DNS Anycast. Nowa technologia chroni klientów firmy przed atakami DDoS oraz zapewnia im błyskawiczne ładowanie ich serwisów WWW z dowolnego miejsca na Ziemi. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli klientom firmy skutecznie prowadzić biznes w sieci nawet w najdalszych zakątkach globu.
Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

temu

Najnowsza wersja popularnej przeglądarki Mozilla Firefox w dwa tygodnie od premiery została zainstalowana przez większość użytkowników polskiego Internetu korzystających z jej poprzedniej wersji. Popularność tej przeglądarki w Polsce jest duża, obecnie ok. 32%* użytkowników do przeglądania stron WWW wykorzystuje właśnie „liska” od Mozilli.
41% ruchu w polskim Internecie pochodzi spoza Polski

temu

Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Analizie poddano ponad 1 000 000 000 (1 miliard) zapytań przychodzących na serwery największego dostawcy usług hostingowych w Polsce, spółki nazwa.pl. Wyniki dają zupełnie nowy obraz tego, jak wygląda ruch w polskim Internecie i tego, na co powinien zwrócić uwagę rynek e-commerce. Okazuje się, że szybkość ładowania się stron WWW może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu w e-handlu.
Polskie strony WWW coraz bezpieczniejsze

temu

Pomiędzy czerwcem a wrześniem tego roku ilość domen zabezpieczonych certyfikatem SSL w polskim Internecie wzrosła trzykrotnie, dzięki czemu w Polsce funkcjonuje obecnie ponad 734 tysiące bezpiecznych adresów. Tak intensywny wzrost poziomu bezpieczeństwa jest wynikiem dostarczenia klientom firmy nazwa.pl ponad 500 tysięcy certyfikatów SSL oraz zmian, jakie miały miejsce w przeglądarce Chrome.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.