Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

Opublikowany

Najnowsza wersja popularnej przeglądarki Mozilla Firefox w dwa tygodnie od premiery została zainstalowana przez większość użytkowników polskiego Internetu korzystających z jej poprzedniej wersji. Popularność tej przeglądarki w Polsce jest duża, obecnie ok. 32%* użytkowników do przeglądania stron WWW wykorzystuje właśnie „liska” od Mozilli.

Badania przeprowadzone przez firmę hostingową nazwa.pl, bazujące na analizie ponad 600 tysięcy obsługiwanych przez spółkę serwisów WWW, wykazały, że poprzednia wersja przeglądarki - 61 - została już zaktualizowana do najnowszego wydania przez 90% użytkowników. Tym samym Firefox 62 jest obecnie liderem wśród przeglądarek obsługujących najnowszy standard TLS 1.3, służący do szyfrowania transmisji danych.
Wyznaczony przez IETF - Internet Engineering Task Force - standard TLS 1.3, oznaczany także jako RFC8446, jest szybszy i odporniejszy na ataki z zewnątrz niż jego wcześniejsza wersja. Najnowsze zabezpieczenie wdrożyli już światowi liderzy technologiczni, tacy jak: Cloudflare, Google czy Facebook, oraz polska firma nazwa.pl.

Niezwykle ważne jest to, że zarówno Mozilla, jak i Google dostosowują swoje przeglądarki do najwyższych standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu polscy internauci mogą korzystać z najnowszych i najbezpieczniejszych rozwiązań."

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Prezes Zarządu nazwa.pl 
Niebawem dane te ulegną zmianie, gdyż do wprowadzenia pełnej obsługi TLS 1.3 przygotowuje się Google Chrome. Obecnie jest ona dostępna w wersji eksperymentalnej (draft 28), jednak aby korzystać z tej funkcjonalności, należy ją aktywować w ustawieniach przeglądarki, na co decyduje się niewielu użytkowników. Najbliższe wydanie Chrome 70 według kalendarza planowane jest na 16 października 2018 r.

* https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/jakie-przegladarki-internetowe-sa-najpopularniejsze-w-polsce.html

large_puchar.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3.docx

docx | 191 KB

Pobierz
Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3.pdf

pdf | 197 KB

Pobierz
Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3.txt

txt | 2,13 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach

temu

15 lokalizacji na wszystkich zamieszkałych kontynentach – nazwa.pl uruchomiła globalną sieć serwerów DNS Anycast. Nowa technologia chroni klientów firmy przed atakami DDoS oraz zapewnia im błyskawiczne ładowanie ich serwisów WWW z dowolnego miejsca na Ziemi. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli klientom firmy skutecznie prowadzić biznes w sieci nawet w najdalszych zakątkach globu.
Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS

temu

Według badań 37% przedsiębiorców twierdzi, że atak DDoS zaszkodził reputacji ich firmy, całkowicie podważając zaufanie klientów do przedsiębiorstwa. Tego typu cyberprzestępstwa są jednym z największych problemów współczesnego Internetu, a ich skala rośnie z roku na rok. Rozwiązanie w postaci technologii DNS Anycast wprowadzone przez nazwa.pl oraz uruchomienie Scrubbing Center  minimalizują ryzyko zagrożenia tym groźnym zjawiskiem, chroniąc klientów nazwa.pl przed tego typu atakami ze strony cyberprzestępców, dokonywanymi nawet z milionów komputerów z sieci Internet.
41% ruchu w polskim Internecie pochodzi spoza Polski

temu

Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Analizie poddano ponad 1 000 000 000 (1 miliard) zapytań przychodzących na serwery największego dostawcy usług hostingowych w Polsce, spółki nazwa.pl. Wyniki dają zupełnie nowy obraz tego, jak wygląda ruch w polskim Internecie i tego, na co powinien zwrócić uwagę rynek e-commerce. Okazuje się, że szybkość ładowania się stron WWW może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu w e-handlu.
Polskie strony WWW coraz bezpieczniejsze

temu

Pomiędzy czerwcem a wrześniem tego roku ilość domen zabezpieczonych certyfikatem SSL w polskim Internecie wzrosła trzykrotnie, dzięki czemu w Polsce funkcjonuje obecnie ponad 734 tysiące bezpiecznych adresów. Tak intensywny wzrost poziomu bezpieczeństwa jest wynikiem dostarczenia klientom firmy nazwa.pl ponad 500 tysięcy certyfikatów SSL oraz zmian, jakie miały miejsce w przeglądarce Chrome.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.