Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach
Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach

Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach

Opublikowany

15 lokalizacji na wszystkich zamieszkałych kontynentach – nazwa.pl uruchomiła globalną sieć serwerów DNS Anycast. Nowa technologia chroni klientów firmy przed atakami DDoS oraz zapewnia im błyskawiczne ładowanie ich serwisów WWW z dowolnego miejsca na Ziemi. Wprowadzone rozwiązanie pozwoli klientom firmy skutecznie prowadzić biznes w sieci nawet w najdalszych zakątkach globu.

Eksperci Google w swoim raporcie stawiają sprawę jasno: „No matter what, faster is better and less is more” – „bez względu na wszystko, szybciej znaczy lepiej, a mniej znaczy więcej” - czytamy w opracowaniu*. Nazwa.pl umożliwiła właśnie swoim klientom realizację tej maksymy. Serwery w technologii DNS Anycast zostały uruchomione w 15 lokalizacjach, na każdym zamieszkałym kontynencie. Co to oznacza dla klientów firmy? Okazuje się, że wdrożone rozwiązanie może znacząco zmienić rynek e-commerce w Polsce. 
Szybciej znaczy lepiej 
Badania przeprowadzone przez Google wskazują, że prawdopodobieństwo opuszczenia mobilnej strony wzrasta o 32%, jeżeli czas jej ładowania przekroczy 3 sekundy.**  Gdy czas ten wzrośnie z 1 do 5 sekund wskaźnik porzuceń przekroczy 90%. Z badań możemy także wyczytać, że strona ładująca się powyżej 5 sekund (w porównaniu do tej ładującej się 1 sekundę) traci blisko 40% konwersji, a współczynnik odrzuceń rośnie o ponad 100%. Wszystko to sprowadza się do jednego - szybciej znaczy lepiej. Biorąc pod uwagę fakt, że ponad 40% zapytań DNS o polskie domeny kierowanych jest spoza Polski,*** może okazać się, że rozwiązanie wprowadzone przez nazwa.pl ma znaczący wpływ na branżę e-commerce, dając klientom firmy istotną przewagę kourencyjną.  

Co to jest DNS Anycast?

Strategiczne rozwiązanie Znaczenie technologii DNS Anycast docenia także Państwowy Instytut Badawczy NASK.

(…) technika Anycast pozwala na geograficzne rozproszenie usługi DNS i usytuowanie jej jak najbliżej odbiorcy. Takie podejście przekłada się na szybsze działanie usługi. Poprzez możliwość zastosowania dowolnej liczby serwerów Anycast DNS możemy wpływać na zwiększanie pojemności usługi i jej odporności na ataki DDoS."

Krzysztof Olesik, Kierownik Zespołu Technicznej Obsługi Domen NASK PIB - raport NASK Q2 2018****

Autorzy podkreślają także wyzwania, jakie stoją przed dostawcami usług hostingowych.

Wymagana jest szersza wiedza i umiejętności administrowania siecią, zwłaszcza przy wykrywaniu problematycznej instancji Anycast lub powiązanych z nią elementów. Rozproszona infrastruktura wymaga specjalnego podejścia do zagadnień związanych z utrzymaniem spójności danych na serwerach."

Krzysztof Olesik, Kierownik Zespołu Technicznej Obsługi Domen NASK PIB - raport NASK Q2 2018

Wdrożenie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności, dlatego jesteśmy dumni z tego, że wprowadziliśmy ten światowy standard. Nazwa.pl wdrożyła to rozwiązanie, budując swoją przewagę jako lider technologiczny, wyznaczając zarazem standardy dla całej polskiej branży."

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl

Bezpieczeństwo
 DNS Anycast to także mniejsze ryzyko padnięcia ofiarą ataku typu DDoS. Według badań 37% przedsiębiorców twierdzi, że atak DDoS zaszkodził reputacji ich firmy, całkowicie podważając zaufanie klientów do przedsiębiorstwa.***** Ryzyko zagrożenia tym groźnym zjawiskiem zostało maksymalnie zmniejszone dzięki wdrożeniu przez nazwa.pl technologii DNS Anycast, chroniącej klientów firmy przed cyberprzestępcami. Zastosowane rozwiązanie jest w stanie obsługiwać kilka milionów zapytań na sekundę, skutecznie odpierając atak DDoS. DNS Anycast jest rozwiązaniem stosowanym przez największe firmy na świecie, a nazwa.pl dołączyła do tego grona jako pierwsza tak duża firma w Polsce. 
1.jpg2.jpg3.jpg
Rozproszona sieć serwerów DNS Anycast nazwa.pl znalazła się w światowych centrach wymiany ruchu na terenie Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Australii. Wśród miast, w których znajdują się serwery DNS Anycast firmy są: Kraków, Warszawa, Frankfurt, Amsterdam, Londyn, Madryt, Rzym, Moskwa, Nowy Jork, Los Angeles, Sao Paulo, Johannesburg, Sydney, Singapur, Tokio.

* https://www.thinkwithgoogle.com/marketing-resources/data-measurement/mobile-page-speed-new-industry-benchmarks/
**https://www.thinkwithgoogle.com/marketing-resources/data-measurement/mobile-page-speed-new-industry-benchmarks/
***Dane z serwerów DNS Anycast z zapytań o 600 000 polskich domen obsługiwanych nazwa.pl
**** https://www.dns.pl/sites/default/files/2018-08/NASK_Q2_2018_RAPORT.pdf [1] *****https://media.kasperskycontenthub.com/wp-content/uploads/sites/45/2018/03/08234158/IT_Risks_Survey_Report_Threat_of_DDoS_Attacks.pdf

large_puchar.jpg

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

nazwa.pl infografika.jpg

grafika | 1,32 MB

Pobierz
nazwa.pl 1.jpg

grafika | 349 KB

Pobierz
nazwa.pl 3.jpg

grafika | 317 KB

Pobierz
nazwa.pl 2.jpg

grafika | 299 KB

Pobierz
Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach.pdf

pdf | 222 KB

Pobierz
Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach.docx

docx | 193 KB

Pobierz
nazwa.pl mapa anycast.jpg

grafika | 173 KB

Pobierz
Technologia DNS Anycast na 6 kontynentach.txt

txt | 6,13 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Firefox 62 liderem polskiego rynku przeglądarek z obsługą TLS 1.3

temu

Najnowsza wersja popularnej przeglądarki Mozilla Firefox w dwa tygodnie od premiery została zainstalowana przez większość użytkowników polskiego Internetu korzystających z jej poprzedniej wersji. Popularność tej przeglądarki w Polsce jest duża, obecnie ok. 32%* użytkowników do przeglądania stron WWW wykorzystuje właśnie „liska” od Mozilli.
Nazwa.pl z rozszerzoną ochroną DDoS

temu

Według badań 37% przedsiębiorców twierdzi, że atak DDoS zaszkodził reputacji ich firmy, całkowicie podważając zaufanie klientów do przedsiębiorstwa. Tego typu cyberprzestępstwa są jednym z największych problemów współczesnego Internetu, a ich skala rośnie z roku na rok. Rozwiązanie w postaci technologii DNS Anycast wprowadzone przez nazwa.pl oraz uruchomienie Scrubbing Center  minimalizują ryzyko zagrożenia tym groźnym zjawiskiem, chroniąc klientów nazwa.pl przed tego typu atakami ze strony cyberprzestępców, dokonywanymi nawet z milionów komputerów z sieci Internet.
41% ruchu w polskim Internecie pochodzi spoza Polski

temu

Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Analizie poddano ponad 1 000 000 000 (1 miliard) zapytań przychodzących na serwery największego dostawcy usług hostingowych w Polsce, spółki nazwa.pl. Wyniki dają zupełnie nowy obraz tego, jak wygląda ruch w polskim Internecie i tego, na co powinien zwrócić uwagę rynek e-commerce. Okazuje się, że szybkość ładowania się stron WWW może mieć kluczowe znaczenie dla sukcesu w e-handlu.
Polskie strony WWW coraz bezpieczniejsze

temu

Pomiędzy czerwcem a wrześniem tego roku ilość domen zabezpieczonych certyfikatem SSL w polskim Internecie wzrosła trzykrotnie, dzięki czemu w Polsce funkcjonuje obecnie ponad 734 tysiące bezpiecznych adresów. Tak intensywny wzrost poziomu bezpieczeństwa jest wynikiem dostarczenia klientom firmy nazwa.pl ponad 500 tysięcy certyfikatów SSL oraz zmian, jakie miały miejsce w przeglądarce Chrome.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.