Skip to content
nazwa.pl

Nowoczesne usługi w chmurze

  • Press Kit
PostedinHosting, Domeny
Posted on 21 stycznia 2026

Liderzy cyfrowego rozwoju wyróżnieni przez nazwa.pl

Tags: bezpieczeństwo CloudHosting IT nagrody
Liderzy cyfrowego rozwoju wyróżnieni przez nazwa.pl
Posted By Jakub Krzykowski

Rynek nowych technologii rozwija się dziś szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Bezpieczeństwo danych, infrastruktura IT, sztuczna inteligencja oraz edukacja technologiczna stały się fundamentami nowoczesnej gospodarki. Właśnie w tych obszarach nazwa.pl wyróżnia firmy, które nie tylko nadążają za zmianami, lecz także realnie wpływają na kierunek rozwoju cyfrowego świata. Nagrody za 2025 rok trafiły do podmiotów, które w swoich specjalizacjach wyznaczają standardy i pokazują, jak odpowiedzialnie oraz skutecznie budować przyszłość technologii.

Ekspert AI 2025: Google

Rok 2025 potwierdził, że inteligentne technologie stały się elementem codziennych narzędzi, z których korzystają miliony Polaków. Tytuł Eksperta AI trafia do firmy Google, która jako pierwsza na tak dużą skalę wprowadziła mechanizmy przetwarzania informacji do powszechnie używanych produktów. Wyszukiwarka zyskała generatywne odpowiedzi i inteligentne podsumowania, a przeglądarka Chrome została rozbudowana o funkcje wspierające pracę z treścią w czasie rzeczywistym. Zaawansowane rozwiązania przestały być domeną laboratoriów czy specjalistów, a dzięki Google stały się częścią codziennego korzystania z Internetu. To właśnie ta dostępność i skala wdrożeń przesądziły o przyznaniu wyróżnienia.

Ekspert Inwestycji 2025: Oracle

Nowoczesne technologie nie mogą rozwijać się bez solidnych fundamentów infrastrukturalnych. W 2025 roku szczególną rolę w tym obszarze odegrała firma Oracle i w związku z tym zdobywa tytuł Eksperta Inwestycji. Oracle konsekwentnie rozwija zaawansowane środowiska chmurowe oraz rozwiązania dla przetwarzania danych, bezpieczeństwa i obliczeń o wysokiej wydajności. Te działania mają wymierny wpływ również na polskie firmy, które coraz częściej opierają swoje systemy na rozwiązaniach klasy enterprise. Równolegle Oracle wspiera lokalny rynek IT poprzez współpracę z partnerami technologicznymi i tworzenie zaplecza kompetencyjnego. Skala i długofalowy charakter tych działań pokazują, że firma realnie uczestniczy w budowie nowoczesnej infrastruktury cyfrowej w Polsce.

Ekspert Bezpieczeństwa 2025: ESET

Cyfrowe bezpieczeństwo to dziś jeden z najważniejszych obszarów funkcjonowania firm i użytkowników indywidualnych. Tytuł Eksperta Bezpieczeństwa 2025 został przyznany firmie ESET za realny wkład w ochronę przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami. W minionym roku firma pozostawała na pierwszej linii walki z cyberprzestępczością dzięki analizowaniu nowych form ataków, w tym ransomware wykorzystujących mechanizmy generatywnej sztucznej inteligencji. ESET nie tylko skutecznie reaguje na zagrożenia, lecz także dzieli się wiedzą i komentarzami eksperckimi, pomaga przy tym innym lepiej rozumieć skalę i charakter współczesnych ataków. To właśnie praktyczne doświadczenie i konsekwencja w działaniu zadecydowały o przyznaniu tego wyróżnienia.

Ekspert Edukacji 2025: Samsung

Bez inwestowania w kompetencje młodego pokolenia nie ma mowy o trwałym rozwoju technologii. Tytuł Eksperta Edukacji 2025 otrzymuje firma Samsung za systemowe i długofalowe działania na rzecz rozwoju edukacji IT w Polsce. Programy Solve for Tomorrow oraz Samsung Akademia od lat wspierają uczniów i nauczycieli w zdobywaniu wiedzy z zakresu programowania, inżynierii, Internetu Rzeczy i nowoczesnych technologii. Samsung działa bezpośrednio w szkołach poprzez dostarczanie nie tylko sprzętu, lecz także gotowych rozwiązań edukacyjnych i wsparcia merytorycznego. Efektem tych działań jest realny wpływ na poziom kompetencji cyfrowych młodzieży i przygotowanie jej do wyzwań przyszłości.

Prestiż, który wynika z realnych działań

Nagrody nazwa.pl za 2025 rok trafiły do firm, które w najbardziej wymagających obszarach cyfrowego świata potrafią łączyć skalę działania z realną odpowiedzialnością. Bezpieczeństwo, infrastruktura, inteligentne technologie i edukacja to dziś filary rozwoju nowoczesnych usług online. Wyróżnione przez nazwa.pl firmy każdego dnia pokazują, że rozwój technologii nie jest już tylko kwestią innowacji, lecz także zaufania, stabilności i długofalowego myślenia.

Gratulujemy wszystkim laureatom i doceniamy ich wkład w kształtowanie nowoczesnego rynku cyfrowego w Polsce i na świecie!

28 lat NetArt Group | nazwa.pl
14 kwietnia 2025

28 lat NetArt Group

Od 28 lat NetArt Group nieustannie dostarcza nowoczesne usługi IT dla swoich Klientów. Tworzymy i rozwijamy... Od 28 lat NetArt Group nieustannie dostarcza nowoczesne usługi IT dla swoich Klientów. Tworzymy i rozwijamy technologie, które pomagają firmom i użytkownikom prywatnym budować obecność w sieci Internet. W 1997 roku zaczynaliśmy jako pojedyncza firma, a dzisiaj jesteśmy największą prywatną grupą technologiczną w Europie Środkowo-Wschodniej, obecną w blisko 100 krajach. Historia NetArt Group to dynamiczny rozwój, innowacyjne usługi i miliony stron internetowych działających dzięki naszym rozwiązaniom. Z okazji 28. urodzin zapraszamy Was na podróż przez naszą historię! Od jednego brandu do największej prywatnej grupy technologicznej w CEE Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy na polskim rynku internetowym pojawiła się marka NetArt. Były to czasy raczkującego Internetu, a my już wtedy dostrzegaliśmy jego ogromny potencjał. Piotr Nowak, założyciel NetArt, postawił na rozwój nowoczesnych usług hostingowych i rejestrację domen, co szybko przyniosło sukces i doprowadziło do powstania nazwa.pl. W kolejnych latach, wraz ze zmieniającymi się potrzebami Klientów, powstawały nowe marki. Nie wszystkie budowaliśmy od podstaw – niektóre z nich działały niezależnie, ale z czasem, w wyniku konsolidacji rynku, stały się częścią NetArt Group. Dziś, łącząc doświadczenie i innowacyjność, możemy wspólnie tworzyć i dostarczać jeszcze lepsze rozwiązania dla naszych Klientów...
25 lat nazwa.pl
14 kwietnia 2022

25 lat nazwa.pl

14 kwietnia 1997 roku rozpoczęła się historia nazwa.pl. Dziś mija 25 lat od tej daty. Rozwój technologiczny... 14 kwietnia 1997 roku rozpoczęła się historia nazwa.pl. Dziś mija 25 lat od tej daty. Rozwój technologiczny, który przez ten czas mieliśmy wszyscy okazję obserwować, był i jest ogromny. Dlatego każdego dnia w nazwa.pl wyznaczamy sobie nowe cele, które chcemy dla Was realizować. Nigdy nie staliśmy w miejscu, już od pierwszego dnia rozwijamy dla Was naszą ofertę. Jesteśmy dumni, że już przez ćwierć wieku nieprzerwanie obdarzacie nas swoim zaufaniem. Nowoczesne rozwiązania CloudHosting, bezpieczna poczta CloudMail, wygodna aplikacja umożliwiająca wykonywanie kopii danych z komputera Cloud Backup, sieć CDN w Polsce, szybkie serwery VPS w chmurze wysokiej dostępności, bezpieczne certyfikaty SSL z kodowaniem ECDSA, to tylko niektóre z usług, jakie oferujemy i jakie dobrze znacie. Każdy kolejny rok przynosił i przynosi nowości, które mają na celu z jednej strony ułatwiać Wam pracę, a z drugiej wspierać Was w osiąganiu zamierzonych celów. To właśnie Wy, nasi Klienci i użytkownicy naszych usług, inspirujecie nas do ciągłego rozwoju i wdrażania nowoczesnych technologii. Minione 25 lat to nie tylko liczba, to historia spółki nazwa.pl, którą razem tworzymy! Nie zdradzając szczegółów, już teraz chcielibyśmy przekazać, że w najbliższym czasie mile zaskoczymy Was nowymi rozwiązaniami, które idealnie wpisują się w trend współczesnego świata. Bo w nazwa.pl chcemy swoją ofertą jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych Klientów. Zawsze jesteśmy otwarci na każdy głos z Waszej strony, 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. I możecie być pewni, że to się nigdy nie zmieni...
nazwa.pl obchodzi 24 urodziny!
14 kwietnia 2021

nazwa.pl obchodzi 24 urodziny!

Dokładnie dzisiaj mijają 24 lata od momentu powstania nazwa.pl. W tym czasie z naszych usług skorzystało ponad milion Klientów... Dokładnie dzisiaj mijają 24 lata od momentu powstania nazwa.pl. W tym czasie z naszych usług skorzystało ponad milion Klientów, rejestrując ponad cztery miliony domen i uruchamiając ponad pięćset tysięcy usług hostingowych. 24 urodziny to dobry moment, aby powiedzieć coś o sobie, o tym, jacy jesteśmy i o naszych planach na przyszłość. Nowoczesne rozwiązania Od początku istnienia w nazwa.pl stawiamy sobie za cel stały rozwój oferty firmy w kierunku nowoczesnych technologii i funkcjonalności. Nasi Klienci mogą korzystać m.in. z automatycznej konfiguracji zabezpieczeń domen przez DNSSEC, niezawodnej technologii DNS Anycast, automatycznego generowania i instalowania certyfikatów SSL dla każdej domeny czy automatycznej konfiguracji rekordów SPF, DKIM i DMARC dla poczty. Oferujemy liczne rozwiązania przyspieszające działanie stron WWW, takie jak technologia CloudHosting, własna sieć Content Delivery Network, Memcached czy Redis. Jeszcze więcej usług W 2020 roku wyraźnie zwiększyliśmy szybkość działania naszego hostingu, dzięki całkowitej wymianie infrastruktury serwerowej, w tym dzięki użyciu procesorów Intel Xeon E-2288G taktowanych zegarem 5 GHz oraz nowoczesnych dysków Intel Optane 3D XPoint. Udostępniliśmy technologie Node.js i .Net Core. Wdrożyliśmy nierelacyjne bazy danych MongoDB i Redis...
nazwa.pl w 2021 roku wyda ponad 12 milionów złotych na innowacje
4 marca 2021

nazwa.pl w 2021 roku wyda ponad 12 milionów złotych na innowacje

Spółka nazwa.pl nie zwalnia tempa rozwoju i w 2021 roku planuje zainwestować dwa razy więcej w innowacje niż kiedykolwiek... Spółka nazwa.pl nie zwalnia tempa rozwoju i w 2021 roku planuje zainwestować dwa razy więcej w innowacje niż kiedykolwiek. Dodatkowy zespół inżynierów, którzy będą zajmowali się nowymi wdrożeniami został już zrekrutowany, a w planach jest między innymi wdrożenie chmury publicznej i prywatnej, Kubernetes, usług SaaS, Serverless, Content Delivery Network (CDN) i wielu innych usług. Łączny budżet na rozwój technologiczny wyniesie w 2021 roku ponad 12 milionów złotych. Rozwój technologii i usług stanowi od dłuższego czasu podstawę strategii nazwa.pl. Już dzisiaj spółka jest synonimem innowacyjności, oferując w standardzie takie rozwiązania jak: zabezpieczenia DNSSEC dla domen, dużo trudniejsze do złamania certyfikaty SSL z kodowaniem ECDSA, szyfrowanie TLS 1.3 czy też zabezpieczenia poczty za pomocą SPF, DKIM i DMARC. O pozycji firmy niech świadczy fakt, że obecnie spółka obsługuje ponad 2/3 serwisów posiadających zabezpieczenia przed przekierowaniem ruchu na fałszywą stronę WWW. Nowe inwestycje w 2021 roku Nie uprzedzając faktów i szczegółowych informacji o nowościach, które będą pojawiały się w kolejnych miesiącach, można wspomnieć, że obecnie uwaga spółki będzie skierowana na dostarczeniu użytkownikom jeszcze szerszego wachlarza usług oraz przyspieszeniu działania tych, które obecnie są dostępne w ofercie. Kompleksowa wymiana serwerów w 2020 roku zapewniła optymalną szybkość przetwarzania danych na serwerach przy wykorzystaniu procesorów pracujących...
Firma nazwa.pl przyznaje coroczne wyróżnienia
26 stycznia 2021

Dzięki nim Internet jest lepszy! Firma nazwa.pl przyznaje coroczne wyróżnienia

Na początku roku spółka nazwa.pl wręcza nagrody organizacjom, których działania przyczyniają się do rozwoju cyfrowej Polski... Na początku roku spółka nazwa.pl wręcza nagrody organizacjom, których działania przyczyniają się do rozwoju cyfrowej Polski. Firma pragnie w ten sposób wyróżnić podmioty za ich wkład w to, że usługi świadczone w sieci, z roku na rok są na coraz wyższym poziomie, a sam Internet staje się lepszym i bezpieczniejszym miejscem. W tym roku spółka przyznała 6 nagród w kategoriach: Bezpieczeństwo, Innowacje, Edukacja, Inwestycje oraz Badania i Nauka, a także wyróżnienie specjalne. Ekspert Innowacji - EPIX Internet Exchange Wyróżnieniem Ekspert Innowacji został nagrodzony operator ruchu EPIX Internet Exchange za uruchomienie nowej lokalizacji największej niezależnej infrastruktury wymiany ruchu internetowego w Polsce. Dzięki EPIX Poznań przedsiębiorcy i osoby prywatne z zachodniego regionu Polski otrzymują szybszy i efektywniejszy dostęp do kluczowych zasobów Internetu, takich jak allegro.pl, nazwa.pl, onet.pl czy też wp.pl. Ekspert Bezpieczeństwa - Atman Laureatem nagrody Ekspert Bezpieczeństwa zostaje Atman, jeden z liderów rynku usług Data Center w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 20 lat doświadczenia Atman w zakresie ochrony i przechowywania informacji wraz z rozbudowaną infrastrukturą zapewnia, że dane wszystkich klientów są bezpieczne i dostępne o każdej porze dnia i nocy....
Pomoc Premium dla firm w nazwa.pl
8 października 2019

Pomoc Premium dla firm w nazwa.pl

Pomoc Premium to usługa w nazwa.pl, zapewniająca firmom szybki dostęp do zespołu kompetentnych specjalistów... Pomoc Premium to usługa w nazwa.pl, zapewniająca firmom szybki dostęp do zespołu kompetentnych specjalistów, będących do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wsparcie to pozwala firmom zaoszczędzić czas, a jak wiadomo czas to pieniądz. W tym miejscu myśli każdego kotłują się wokół pytania: Tak pięknie to wygląda, ale ile będzie mnie to kosztować? Większość osób obawia się zbyt wysokich kosztów, idących w parze z wysokim standardem. Nie w tym przypadku, Pomoc Premium to wysoka jakość w niskiej cenie. Całkowity miesięczny koszt to jedyne 10 zł ­– za tę cenę mamy zapewnione pierwszeństwo w obsłudze i rozwiązywanie nierzadko trudnych technicznych problemów. Uprzywilejowany Klient Aby określić najważniejsze cechy Pomocy Premium, powinniśmy skupić się na podstawowych problemach i przeszkodach, z jakimi mierzą się każdego dnia Klienci prowadzący własne przedsiębiorstwa. Osoby prowadzące swój biznes wiedzą, jak cennym aktywem jest czas. W dobie zaawansowanego rozwoju cyfryzacji przedsiębiorcy podejmują starania, aby tego czasu mieć jak najwięcej i wykorzystywać go w sposób jak najbardziej efektywny. Jednak nie zawsze wszystko układa się zgodnie z planem. Na przeszkodzie mogą stanąć nam rzeczy niezależne od nas. Wówczas nawiązujemy kontakt z naszym usługodawcą. Przeważająca ilość firm hostingowych świadczy wsparcie jedynie w określonych dniach i godzinach. Nie jest to profesjonalne i rzetelne podejście...
Kategorie artykułów
  • Hosting, Domeny(82)
  • CDN(17)
  • WordPress(19)
  • e-Sklep(16)
  • Backup(9)
  • Poczta(14)
  • VPS(11)
  • Internet i technologia(56)
  • Webmastering(10)
  • Bez kategorii(4)

Social Media

  • 08/12/2025

    Poczta biznesowa bez ograniczeń

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 13/01/2026

    Bezpieczna domena kluczem ochrony firmy

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 21/01/2026

    Liderzy cyfrowego rozwoju wyróżnieni przez nazwa.pl

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 11/03/2026

    Płatności Automatyczne w nazwa.pl

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 24/03/2026

    Usługi nazwa.pl zgodne z ISO/IEC 27001:2022

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 14/04/2026

    29 lat technologii, które rozwijają Internet

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 15/05/2026

    IT CHAMPIONS 2026 dla nazwa.pl

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 28/05/2026

    nazwa.pl wśród cyfrowych czempionów CEE

    Czytaj więcej Czytaj więcej
  • 25/06/2026

    NetArt Group wdraża NIS-2

    Czytaj więcej Czytaj więcej

O nazwa.pl

Marka nazwa.pl jest częścią działającego globalnie w niemal 100 krajach na świecie NetArt Group. Spółka dostarcza klasyczne usługi hostingowe oraz usługi w chmurze świadczone w modelu Software as a Service, Platform as a Service i Infrastructure as a Service. Oferta nazwa.pl obejmuje także usługę CDN, certyfikaty SSL ECDSA oraz rejestrację ponad 300 różnych rozszerzeń domen. Spółka dąży do tego, aby oferować usługi kompleksowe, nowoczesne i dostępne dla każdego. Wykorzystuje też sztuczną inteligencję, co pozwala jej lepiej dostosowywać rozwiązania do potrzeb Klientów, poprawiać ich wydajność i zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa.

Usługi nazwa.pl realizowane są w nowoczesnych Data Center zlokalizowanych w Europie, obu Amerykach i Azji, a sama spółka działa zgodnie z Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO/IEC 27001:2022. Dzięki przepustowości sieci wynoszącej ponad 400 Gbps oraz uczestnictwu w globalnych punktach wymiany ruchu, nazwa.pl gwarantuje szybką i niezawodną wymianę danych. Kompleksowa oferta łączy w sobie innowacyjność, dostępność i bezpieczeństwo, co sprawia, że nazwa.pl jest wybierana przez Klientów oczekujących najwyższej jakości rozwiązań. Użytkownicy nazwa.pl otrzymują wsparcie techniczne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, a kontakt z zespołem pomocy technicznej możliwy jest za pośrednictwem infolinii, czatu, poczty e-mail oraz mediów społecznościowych.

Materiały prasowe

Pobieranie multimediów

© 2026 NetArt Group. Wszelkie prawa zastrzeżone.

email pr@nazwa.pl
phone +48 534 177 777